p1nowy

inetmediapozycjonowanie inetmedia

Napisz, a wycenę wyślemy w 24 godz.

captcha
Przeładuj

Pozycjonowanie - FAQ

1. Dlaczego warto pozycjonować się w naszej firmie?

Realizujemy obecnie ponad 300 umów dotyczących pozycjonowania. Od wielu lat jest to główny profil działalności naszej firmy. Posiadamy liczne referencje od wielu znanych podmiotów. Zaufali nam m.in: Amica SA, Mazars SA, Dom Zdrowia SA, Sterproject SA, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Są to firmy/instytucje, które nie mogą sobie pozwolić na ryzyko związane z powierzeniem pozycjonowania firmie, która nie posiada odpowiednio udokumentowanego doświadczenia w realizacji powierzonych zadań.

Słowa kluczowe pozycjonowane przez Inetmedia należą do najbardziej popularnych słów kluczowych w polskich wyszukiwarkach. Portfolio doskonale pokazuje nasze doświadczenie w tym zakresie. Proszę zwrócić uwagę na ilość wyników na takie słowa kluczowe jak: “apteka”, “dotacje z Unii Europejskiej”,”soczewki", "obsługa imprez", "zdjęcia cyfrowe", "praca Australia". To tylko mały wycinek spośród 5000 popularnych słów kluczowych, które pozycjonujemy.

Naszym atutem jest elastyczność w podpisywaniu umów. Na etapie negocjacji jesteśmy w stanie dostosować się do specyficznych wymagań naszych Klientów. Rozliczenia naszych usług odbywa się na różne sposoby: płatność za efekt, płatność mix efekt-abonament, płatność abonamentowa.

Potrafimy doskonale zanalizować dobór słów kluczowych dla wyspecjalizowanych serwisów, ponieważ przez wiele lat działalności mieliśmy okazję zgłębić mechanizmy doboru fraz wpisywanych przez użytkowników w wyszukiwarki. Śledzimy również bieżące tendencje, wynikające z dostępnych statystyk. Widzimy świat oczyma naszych Klientów i wiemy jak zamienić pozycjonowanie w zysk firmy. Jeden z wypozycjonowanych przez nas sklepów internetowych - szkla.com - należy do ścisłej czołówki największych sklepów internetowych w Polsce wg. rankingu Internet Standard 2009.

Nasze wyniki są doskonale widocznie na najpopularniejszej wyszukiwarce – Google, z którą nie radzi sobie wiele firm działających w naszej branży i która stanowi 97 proc. rynku wyszukiwarek. Oczywiście nie zaniedbujemy również pozostałych wyszukiwarek (Netsprint, Bing), co doskonale widać po osiąganych w nich wynikach.

Powrót

2. Gdzie zamieszczane są linki do stron, pozycjonowanych przez Inetmedia?

W naszym posiadaniu jest ponad 50 własnych, działających serwisów. Wiele z nich posiada wysoki wskaźnik PR i TR (wskaźnik nadawany przez Google uwzględniający konstrukcję strony, czas jej istnienia w Internecie oraz popularność). Linki z takich stron są szczególnie wartościowe dla robotów wyszukiwarek.

Dla naszych Klientów podpinamy linki z naszych domen oraz wartościowych stron www. Unikamy wzajemnego krzyżowania się linków oraz umieszczania linków na tzw. farmie (serwisie, na którym zawartych jest często nawet i kilkaset linków, często wręcz zaniżających rangę serwisu, na który wskazują). NIGDY nie podpinamy linków z takich miejsc, zawsze mając na uwadze długi okres pozycjonowania, niż krótkotrwały efekt. Prowadzimy również spis katalogów SEO-friendly, które również wykorzystujemy w naszej pracy do wzmocnienia końcowego efektu.

Powrót

3. Czy aby przeprowadzić pozycjonowanie konieczne jest wprowadzanie zmian w serwisie?

W trakcie pozycjonowania niezbędne jest zoptymalizowanie strony pod kątem słów kluczowych, według których będzie odbywać się pozycjonowanie. Poprawia to efekt pozycjonowania oraz sprawia, że strona nie zostanie zakwalifikowana przez wyszukiwarki jako spam. Ze względu na to, że do tej pory sami "postawiliśmy" już wiele serwisów, robimy to profesjonalnie dbając o to, aby zachować dotychczasową funkcjonalność oraz wygląd strony. Ingerujemy jedynie w miejsca, gdzie jest to faktycznie niezbędne. W naszym przypadku optymalizacja stron jest darmowa. W szczególności baczną uwagę zwracamy na układ treści oraz zawartość znaczników.

Powrót

4. Czy pozycjonowanie w Inetmedia jest usługą jednorazową czy też procesem ciągłym?

Pozycjonowanie jest usługą ciągłą, ponieważ cały czas trzeba dbać o to, by serwis utrzymywał się na wysokich pozycjach w rankingach wyszukiwarek. Polega to m.in na nieustannym dołączaniu nowych linków i czuwaniu nad lepszą optymalizacją serwisu. Wyszukiwarki sprawdzają między innymi przyrost nowych linków do strony.

W ramach opieki nad stroną, na bieżąco reagujemy na znane nam zmiany w algorytmach wyszukiwania Google. Na bieżąco w serwisach zagranicznych i polskich śledzimy tendencje w pozycjonowaniu i bieżące zmiany w wyszukiwarkach, pojawiające się wraz z nowymi uaktualnieniami algorytmów.

5. Czy oferowana przez Inetmedia usługa nie jest spamowaniem Internetu?

Spamowanie internetu tzn. sztuczne generowanie stron o niskiej wartości merytorycznej - tylko i wyłącznie w celu podniesienia jej rangi w Google jest dla nas zupełnie niedopuszczalne. W przypadku wychwycenia takiego procederu przez Google taka strona jest najczęściej banowana (wyrzucana z bazy danych wyszukiwania). Każda stworzona przez nas strona marketingowa posiada w sobie logiczną treść, niosącą pewne informacje dla użytkownika. Nie posługujemy się stronami wygenerowanymi w sposób automatyczny.

Powrót

6. Na jakich wyszukiwarkach jest prowadzone pozycjonowanie?

Oprócz podniesienia strony w rankingu na Google dbamy również o wysokie pozycje strony w innych wyszukiwarkach (Netsprint, Bing). Wychwytujemy różnice między działaniem różnych silników wyszukiwania i naszą pracę wykonujemy tak, aby strona była widoczna we wszystkich popularnych wyszukiwarkach.

Powrót

7. Czy pozycjonowana strona wpisywana jest do znanych katalogów?

Pozycjonowana witryna zostaje przez nas wpisana do wszystkich najważniejszych katalogów internetowych, z których czerpią informacje wyszukiwarki. Nie wpisujemy natomiast strony do "podejrzanych katalogów", gdyż uważamy że efekty z tym związane są najczęściej zupełnie przeciwne do zamierzonych.

Za darmo wpisujemy witrynę do płatnych katalogów np. Onet, WP, Interia, Gazeta.

Powrót

8. Jak długo trwa pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to długotrwały i powolny proces, a jego tempo jest ograniczane przez wytyczne wyszukiwarek.
Pierwsze widoczne efekty pozycjonowania pojawiają się zwykle po ok. 3-5 tygodniach.
Trzeba być cierpliwym, ponieważ przyśpieszanie tego procesu może doprowadzić do efektu zupełnie przeciwnego od zamierzonego czyli blokady witryny w wynikach wyszukiwania lub nałożenie filtru na wyniki. Niemniej jednak, w umowie można zawrzeć minimalny okres, po którym może nastąpić zerwanie umowy bez jakichkolwiej dodatkowych zobowiązań - uzależniony od postępów w pozycjonowaniu. Zależeć to będzie ściśle od wybranych słów kluczowych.

Cały czas dbamy o to, aby klient jak najszybciej mógł zobaczyć efekty naszej pracy.

Nasze pozycjonowanie jest przeznaczone na lata, a nie na krótkotrwały efekt.

 

Powrót

9. Ile kosztuje pozycjonowanie?

Trudno dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko jest uzależnione od słów kluczowych, branży, oceny witryny w oczach robotów wyszukiwarki oraz konkurencji. Zazwyczaj wartość umowy to koszt powyżej 250 zł miesięcznie w przypadku osiągnięcia dobrych wyników na wszystkie słowa kluczowe. Każda wycena przedstawiana jest w sposób indywidualny.

 

Powrót

10. Jaka jest procedura podpisywania umowy?

Przesyłasz do nas adres domeny oraz propozycję słów kluczowych. Na tej podstawie dokonujemy wyceny i sprawdzamy czy proponowane słowa kluczowe są wyszukiwane w wyszukiwarce i czasami też sugerujemy dodatkowe frazy lub zmianę fraz na bardziej wyszukiwane. Przesyłamy ofertę, a następnie wzór umowy. Po nadesłaniu podpisanej umowy w dwóch kopiach odsyłamy jedną z nich (podpisaną przez nas) i przystępujemy do pozycjonowania. Cały proces można wykonać w 2-3 dni.

Powrót

11. Co oznacza gwarancja w przypadku usługi Inetmedia?

Gwarancja oznacza, że nie ponosisz większych kosztów, dopóki serwis nie znajdzie się na odpowiednio wysokich pozycjach wyszukiwarek (określonych w umowie rocznej). Optymalizacja oraz linkowanie strony odbywa się w ramach abonamentu. Jesteśmy w stanie udzielać gwarancji, bo mamy na uwadze naszą dotychczasową skuteczność w pozycjonowaniu. Twoja strona będzie z upływem czasu co raz mocniejsza i uzyska wyższe pozycje oraz większą widoczność dla szerszej grupy klientów.
Gwarantujemy, że pozycje Twojej strony internetowej będą maksymalnie wysokie w danym okresie czasu.
Gwarantujemy, że wszystkie prace związane z pozycjonowaniem Twojej strony internetowej będą wykonywane zgodnie z zasadami SEO i wytycznymi Google oraz innych wyszukiwarek.
Gwarantujemy, że Twoja strona internetowa będzie coraz mocniejsza w oczach robotów Google oraz innych wyszukiwarek, a to przyczyni się do osiągania coraz lepszych pozycji i większej widoczności w internecie.

Powrót

12. Jak sprawdzić realny efekt pozycjonowania?

Efekt pozycjonowania może być sprawdzany za pomocą naszego systemu raportującego, który codziennie bada pozycje słów kluczowych w Google. Jest to narzędzie udostępniane przez nas wszystkim Klientom za darmo.

Powrót